Lietuviškai | English | Русский
Molėtų raj.
Inturkės seniūnija
Bučeliškės km., Bučeliškės 16
33166 Molėtų raj., Lietuva
8-383-52092
El. paštas: info@nugaletojuakademija.lt
NAUJIENOS Darbo metodai, vidaus tvarka PARTNERIAI
naujienų archyvas
TERAPINĖS BENDRUOMENĖS PERSONALAS IR JOS FUNKCIJOS
 

Priklausomybė reiškiasi tiek fiziniu, tiek psichiniu būdu, tai reiškia, kad narkotikus vartojantys žmonės yra priklausomi nuo jų ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Dėl to sutrinka ne tik jų fizinė sveikata, psichologinė savijauta bet apsunkinama ir socialinė veikla. Siekiant padėti priklausomiems asmenims, reikia suformuoti kompleksinę profesionalų komandą, susidedančią iš bendruomenės vadovo ir įvairių sričių specialistų – gydytojo, psichoterapeuto, psichologo, socialinio darbuotojo, dvasininko.

Bendruomenės vadovas (administratorius) – atsakingas už terapinės bendruomenės organizavimą, funkcionavimą, programos įgyvendinimą ir jos tobulinimą.

Psichiatras-psichoterapeutas – atsakingas už diagnostinį bendruomenės kliento įvertinimą, jo tinkamumą reabilitacijos programai, asmeninės motyvacijos gydymui įvertinimą. Gydytojas stebi bendruomenės narių medicininę sveikata, vykdo medicininės dokumentacijos tvarkymą ir saugojimą. Psichoterapini pasirengimą turintis specialistas vykdo individualią ir grupinę psichoterapiją.

Psichologas - formuoja individualią asmeninę ir bendrą terapinę bendruomenės programas. Atsakingas už terapinių užsiėmimų vedimą, individualų konsultavimą, savęs pažinimo skatinimą, atsparumo narkotikams bei socialinių įgūdžių lavinimą, krizių perspėjimą ir savalaikę krizių intervenciją terapinėje bendruomenėje. Rengia edukacijos priklausomybių tematika programą, motyvuoja klientus tolesniam gydymui ir reabilitacijai.

Socialinis darbuotojas - atsakingas už bendruomenės pacientų socialinių poreikių, tokių kaip darbo paieška, pašalpų gavimas, tėvystės teisių grąžinimas ir t.t., tenkinimą. Socialiniai darbuotojai atsakingi už pagalbą asmenims atstatant savo socialinius ryšius ir gaunant būtinas paslaugas visuomenėje.

Konsultantai – reabilitacijos kursą baigę ir 3 metus nevartojantys narkotinių medžiagų priklausomi asmenys, lankantys Anoniminių Alkoholikų (AA) ar Narkomanų Anonimų (NA) grupes, besimokantys suteikti pirminę psichologinę pagalbą žmonėms, priklausomiems nuo psichoaktyvių medžiagų. Jie atsakingi už bendruomenės narių sąžiningą pareigų atlikimą. Motyvuoja žmones lankyti Anoniminių Alkoholikų (AA) ir Narkomanų Anonimų (NA) grupes, kurios atitinka pagrindines priklausomų asmenų reabilitacijos programos idėjas bei padeda gyventi blaiviai baigus reabilitacijos kursą.

Darbo terapijos instruktorius – atsakingas už darbo terapiją bendruomenėje, tinkamą darbų parinkimą ir paskirstymą pagal pomėgius ir sugebėjimus. Taip pat atsakingas už darbo sąlygas ir darbo saugos taisyklių laikymąsi.

Ūkvedys – atsakingas už ūkinius bendruomenės reikalus, tokius kaip maisto bei ūkinių reikmių įsigijimas, bendruomenės buhalterija ir pan.


Naktiniai budėtojai - atsakingi už tvarką bendruomenėje, dienotvarkės laikymąsi bei saugumą terapinėje bendruomenėje nakties metu, skatina klientus atlikti asmenines terapines užduotis, palaiko saugų terapinį ir savalaikį bendruomenės funkcionavimą (rekomenduojama dirbti psichologijos, medicinos, socialinio darbo, slaugos specialybių studentams arba pilną reabilitacijos kursą baigusiems asmenims).

Tam, kad būtų užtikrinta pacientų sveikatos priežiūra nuolat palaikomas pastovus ryšys su kitų profilių specialistais (pvz.: teisininkais, sporto treneriais, kitų profilių medicinos profesionalais (urologais, ginekologais, pulmonologais, infektologais ir kt.).
Svarbu pabrėžti, kad bendruomenės personalas yra nepaprastai svarbus veiksnys kuriant terapinę atmosferą priklausomų asmenų bendruomenėje. Tačiau didžiausią įtaką terapiniam poveikiui turi patys bendruomenės gyventojai. Ne mažiau svarbūs yra ir asmenys jau baigę reabilitacijos kursą ir besilankantys bendruomenėje laisvu laiku, taip pat bendruomenės narių artimieji ir draugai. Visa tai sudaro vidinį ir išorinį bendruomenės ratą.

atgalREMĖJAI
 

 
mus taip pat galite rasti socialinio tinklo facebook profilyje:
Nugalėtojų akademija
  © 2019 "NUGALĖTOJŲ AKADEMIJA". Visos teisės saugomos.