Priėmimas

Asmenys, norintys patekti į terapinę bendruomenę, privalo atvykti blaivūs ir nepavartoję jokių narkotikų. Jie turėtų susilaikyti nuo bet kokių psichiką veikiančių medžiagų vartojimo bent keletą dienų. Dažniausiai dėl abstinencijos nuo narkotikų priklausomam asmeniui yra per sunku pačiam ištverti keletą dienų nepavartojus narkotikų, dėl to yra rekomenduojama medicinos įstaigoje praeiti detoksikacijos (organizmo išvalymo nuo narkotikų metabolitų) kursą.

Norintys gydytis priklausomi asmenys į bendruomenę priimami terapinės bendruomenės susirinkimo sprendimu. Šio susirinkimo metu įvertinama kandidato motyvacija gydymui. Tai daroma smulkiai klausinėjant kodėl žmogus nusprendė mesti narkotikų vartojimą, kodėl nusprendė kreiptis į bendruomenę ir pan. Paprastai žmogaus motyvacija gydimuisi yra “neigiama”. Tai reiškia, kad jis ateina gydytis ne todėl, kad vertintų gyvenimą be narkotikų (“teigiama motyvacija”), bet tiesiog narkotikų vartojimas sukelia jam tiek skausmo ir problemų, kad narkotikai nebepajėgia jų nuslopinti. Šie dalykai ir paaiškėja pokalbio metu. Todėl yra svarbu įvertinti, ar priklausomo žmogaus motyvacija gydymui yra pakankama, ar jis atėjo spaudžiamas vien tik susidariusių rimtų problemų, kurias tikisi atitolinti kurį laiką pabuvęs bendruomenėje. Žmogaus motyvacija paprastai vertinama nuo pat pradžių vos tik jis susisiekia su bendruomene: kas rūpinasi jo patekimu į bendruomenę – jis ar labiau jo tėvai, kaip dažnai jis domisi bendruomene, kiek deda pastangų, kad į ją patektų. Po pokalbio su kandidatu bendruomenės susirinkimas nusprendžia, ar kandidatas atrodo motyvuotas gydimuisi ir gyvenimui terapinėje bendruomenėje. Jeigu taip, naujas žmogus priimamas dviejų savaičių bandomajam laikotarpiui. Šis laikas yra skirtas jo artimesniam susipažinimui su bendruomene. Bendruomenė skiria jam globėją – antroje arba trečioje reabilitacijos fazėje esantį pacientą, kuris yra atsakingas už naujoko priežiūrą bei išsamesnį jo susipažinimą su bendruomene. Bandomuoju laikotarpiu naujokas gali įsižiūrėti ir įsijausti į bendruomenės gyvenimą iš vidaus ir pilnai apsispręsti ar jis sutinka su tokiu gydymu. Taip pat bendruomenė gali artimiau susipažinti su nauju žmogumi ir susidaryti nuomonę apie jį. Po dviejų savaičių bendruomenės susirinkimo metu vėl patikrinamas naujoko noras gydytis ir sprendžiama, ar jis bus priimtas tolesnei reabilitacijai. Priimtas klientas su bendruomenės vadovu pasirašo sutartį, kurioje įsipareigoja laikytis visų bendruomenės vidaus taisyklių. Sutartyje taip pat numatoma, kad, jei klientas pats nusprendžia nutraukti gydymą, jis vėl gali kreiptis į bendruomenę pagalbos tik po pusės metų. Tačiau jeigu jis yra pašalinamas iš bendruomenės už taisyklių pažeidimus, arba nutraukia reabilitacijos kursą nieko neperspėjęs, kreiptis į bendruomenę pagalbos jis gali tik po vienerių metų.

Jeigu terapinė bendruomenė ir jos terapinė komanda nepajėgi patenkinti kliento poreikių (pvz., išaiškėja, kad žmogus serga psichikos liga), jis nukreipiamas į kitą atitinkamą įstaigą, kurioje gali gauti atitinkamą pagalbą.

Privaloma turėti:

1. Asmens dokumentą.
2. Gydymo įstaigos išduotą siuntimą gydytis reabilitacijos centre, kuriame būtų pažymėta, kad žmogus neserga tuberkulioze ar kita pavoninga užkrečiama lyga (forma F027/-a).
3. Jeigu asmuo priklausomas nuo narkotinių medžiagų (ne nuo alkoholio), tai atsivežti du multitestus narkotinėms medžiagoms organizmo skysčiuose nustatyti (parduodama vaistinėse). Turint priklausomybę tik nuo alkoholio, multitestų atsivežti nereikia.
4. Dokumentus, susijusius su teisėsauga, antstoliais, asmens registracija Lietuvos darbo biržoje.
5. Tris drabužių komplektus (sportui, fiziniam darbui, išeigai), neperšlampamą striukę arba lietpaltį, glaudes.
6. Avalynę sportui, fiziniam darbui, išeigai.
7. Patalynę (pagalvę, antklodę, 2 komplektus užvalkalų).
8. Mini vaistinėlę (bintas, pleistai, dezinfekcinė priemonė, vaistai nuo skausmo ir karščiavimo).
9. Higienos priemones.
10. Porą rankšluosčių.
11. 2-3 sąsiuvinius, rašymo priemonę.

Rekomenduojame turėti:

1. Įrangą laisvalaikio pomėgiams patenkinti (įranga vasarinei, žieminei žvejybai, slidės, pačiūžos, fotoaparatas, kilimėlis sportui ir pan.).
2. Jeigu rūkote, cigarečių kiekį, kuris jums reikalingas vienam mėnesiui.




Pirmasis Lietuvoje nuo narkotikų ir alkoholio priklausomų žmonių psichosocialinės reabilitacijos centras, įsteigtas 1992 metais.

Kontaktai

Reabilitacijos centras "Nugalėtojų Akademija" Adresas: Bučeliškės g. 16, Bučeliškės kaimas, Molėtų rajonas LT-33166 Telefonas: +370 383 52092 El. paštas: info@nugaletojuakademija.lt Darbo laikas: pirmadienis - sekmadienis 24/7
© 2020 KV, Nugalėtojų Akademija. Visos teisės saugomos.